Site Loader

Dale Craniege to znany na całym świecie amerykański pisarz, który w swoich publikacjach porusza tematy związane z psychologią, socjologią i relacjami między ludzkimi. Sławę przyniosła mu książka Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, która sprzedała się w ponad 17 milionach egzemplarzy, zaskakujące, że powstała prawie 100 lat temu, a czytelników nie brakuje do dziś.

W czym tkwi sukces ”Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”?

Tak jak w przypadku pozostałych książek Craniege kluczem do sukcesu jest prostota. Publikacja napisana jest przystępnym, zrozumiałym językiem dzięki czemu łatwo trafia do odbiorców. Wielość przykładów i anegdot, które możemy znaleźć w tekście znacznie ułatwia zapamiętanie i wdrożenie w życie rad w nim zawartych. Często są to przykłady z życia samego autora, lub jego podopiecznych, z którymi miał możliwość pracować na prowadzonych przez ciebie warsztatach. Nie bez znaczenia dla popularności książki ”Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” jest tematyka książki. Już sam tytuł wskazuje, czego można się spodziewać po tej pozycji. Książka traktuje o tym, jak poprawić swoje relacje z innymi ludźmi. Konflikty i spory wpisane są w naturę ludzką, jednak istnieją sytuacje,  w których chciałoby się uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Wskazówki przedstawione w książce można zastosować w kontaktach towarzyskich, relacjach damsko – męskich oraz relacjach zawodowych. Jak zaznacza sam autor, sztuka zjednywania sobie ludzi jest jednym z najtrudniejszych zadań jakie stają przed człowiekiem, zwłaszcza w biznesie.

Co kryje w sobie pozycja ”Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi’?

Książka składa się z czterech podrozdziałów, a każdy z nich przybliża poszczególne aspekty związane z kontaktami międzyludzkimi oraz przedstawia zasady jakimi należy się w nich kierować. W publikacji można znaleźć ogólne wskazówki jak sprawić aby ludzie nas lubili, ale także bardziej szczegółowe podpowiedzi dotyczące konkretnych sytuacji. Rady dotyczą między innymi tego:

-jak unikać konfliktów i  wychodzić z nich obronną ręką

-jak przekonywać inne osoby do swojego zdania

-w jaki sposób kierować ludźmi, jednocześnie nie budząc w nich niechęci.

Na uwagę zasługuje niezwykłe bogactwo przykładów w jakie obfituje pozycja ”książka “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” dostępna w księgarniach online”, które pozwala lepiej zrozumieć i przyswoić wiedzę w niej zawartą. Pomimo, że niektóre rady mogą wydawać się oczywiste na pierwszy rzut oka, po głębszym namyśle okazuje się, że w codziennym życiu wiele osób zapomina o tych prostych zasadach i trikach.

Daniel