Site Loader

Z jakich elementów składa się ta książka?

Książka składa się z czterech osobno opisanych części, w których autor w bardzo kompleksowy przedstawia złożoną problematykę relacji interpersonalnych. Pierwszy rozdział nosi tytuł Podstawowe techniki kontaktów z ludźmi, w którym można znaleźć podrozdziały “Jeśli chcesz zebrać miód nie przewracaj ula” , w którym przedstawiono problematykę relacji międzyludzkich, gdzie bardzo często jedna ze stron obwinia drugą za określone niewłaściwe cechy charakteru. Autor książki radzi nie potępiać, a wspierać drugą stronę w drodze do samodoskonalenia. Dalsze rozdziały noszą tytuły “Wielki sukces kontaktów z ludźmi” oraz “Ten kto potrafi to zrobić ma za sobą cały świat, a kto nie potrafi wędruje samotnie”. W dalszej kolejności można znaleźć rozdział drugi pod tytułem- Sześć sposobów w których ludzie zaczną Cię lubić,  rozdział trzeci- Jak przekonać innych do Twojego sposobu myślenia, oraz rozdział czwarty- Jak zmieniać ludzi, nie zrażając ich i nie zniechęcając. 

Widać wyraźnie, że wszystkie wspomniane w książce zagadnienia są boleśnie aktualne aż do dnia dzisiejszego. Szczególnie, w obecnych czasach pandemicznych i wojennych, kiedy to ludzie nie potrafią się porozumieć i bardzo często dochodzi do różnego rodzaju konfliktu na różnorakim tle. 

O czym opowiada ta książka?

Książka autorstwa Dale’a Carnegie została wydana w dwudziestym wieku, a dokładnie w 1937 roku i rozeszła się w bardzo niewielkim nakładzie- zaledwie pięciu tysięcy egzemplarzy. a sam autor jak i wydawnictwo spodziewali się że nakład był zbyt wysoki. Ku jego zdziwieniu książka rozeszła się błyskawicznie i biła wówczas wszelkie możliwe rekordy popularności, a chęć zakupu tej książki z roku na rok była coraz większa, co spowodowało, że drukarnie nie radziły sobie z drukowaniem kolejnych egzemplarzy. 

Carnegie w swojej książce udziela kilku bardzo praktycznych rad, które radzi zastosować swoim czytelnikom w codziennym życiu, w drodze do sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Oprócz tego jest, święcie przekonany o tym, że po przeczytaniu pierwszych trzech rozdziałów każdy powinien poczuć się lepiej. W przeciwnym wypadku, należy porzucić dalsze próby zapoznawania się z tą książką, gdyż “największym celem edukacji jest wiedza, a nie czyn”. Warto podkreślić, że wszystko opisane jest bardzo przystępny i zrozumiały sposób, co sprawia, że czytelnik w każdym wieku znajdzie tam coś dla siebie, pomimo faktu że książka liczy blisko trzysta stron.

Daniel