Site Loader

Dale Carnegie to znany amerykański autor poradników psychologicznych i socjologicznych. I choć zmarł w drugiej połowie XX wieku, jego książki są wciąż sprzedawane w milionach egzemplarzy. Mimo tego, że sporo treści naukowych już się zdezaktualizowało i powstało wiele nowych teorii, to jako całość jego poradniki nadal mają w sobie ogromną wartość. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych tekstów tego autora jest jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi. O czym książka ta opowiada i dlaczego każdy entuzjasta wewnętrznego rozwoju powinien ją przeczytać? 

Wiele życiowych wskazówek

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi należy do kategorii książek ponadczasowych. W środku znajdziemy wiele uniwersalnych prawd i wskazówek, które sprawdzą się i dzisiaj. Warto jednak zaznaczyć, że książka została wydana po raz pierwszy prawie sto latu temu, co oczywiście wiąże się pewnymi archaizmami, nie tylko słownymi, ale i związanymi z treścią. Przede wszystkim książka Dale’a Carnegie jest niezwykłą zachętą do działania i zmienienia swojego życia na lepsze. Autor nie sili się tu na moralizatorski ton, a raczej stawia na przedstawienie pewnych schematów działania na podstawie autentycznych historii i listów, jakie dostawał od swoich klientów. 

Porady, które działają

Dale Carnegie wychodzi z założenia, że nikt nie zmieni za nas naszego życia. Jeśli chcemy pójść w innym kierunku, musimy zrobić to sami. Nikt nam w tym nie pomoże, a jedynie doradzi. Warto do Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi wracać raz na jakiś czas, gdyż książka zawiera w sobie multum praktycznych i efektywnych rad. Interesujące jest to, że Dale Carnegie w swojej książce nie skupia się wyłącznie na aspekcie zawodowym, ale także i na rodzinnym, towarzyskim czy osobistym. Autor twierdzi, że każdy z tych aspektów przenika się nawzajem, dlatego tak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy każdym. 

“Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” z Taniej Książki autorstwa Dale’a Carnegie to:

– konkretny poradnik na temat tego, jak funkcjonować w społeczeństwie,

– książka oparta na doświadczeniach autora,

– sporo psychologicznych i socjologicznych treści,

– rozwój życia społecznego, rodzinnego, ale i biznesowego, 

– poradnik napisany prostym i zrozumiałym dla każdego językiem,

– niezwykle przystępna i zachęcająca do działania opowieść,

– mówi wiele o manipulacjach, ale i taktykach zapobiegania,

– ponadczasowa lektura dla każdego. 

Daniel